A ona znowu gotuje Obiady

Szparagi zapiekane pod kruszonką z chleba

Czas kwarantanny sprzyja pieczeniu chleba, ale co za tym idzie zostaje również sporo zeschniętych końcówek. Bo kto chce dojadać resztki kiedy już nowy, pachnący chleb czeka na rozkrojenie. Inspirowana wpisami Pauliny z bloga https://zabawyjedzeniem.pl/ postanowiłam przerobić resztki razowego chleba na kruszonkę do szparagów. Polecam, bo to nowa odsłona szparagów i może stanowić obiad sam w sobie.

Składniki:

  • pęczek szparagów (u mnie zielone, bo nie trzeba ich obierać, są przepyszne i łatwo dostać takie cieniutkie, dzięki czemu gotowe są w kilka chwil)
  • kilka kawałków starego chleba (u mnie 4 kanapki, nie był mocno wyschnięty, ale każdy się nada)
  • 4 łyżki masła klarowanego
  • sól

Przygotowanie:

  1. Płuczemy szparagi pod bieżącą wodą, odłamujemy końcówki. (szparag sam wskaże nam miejsce twardnienia i złamie się bez większego oporu).
  2. Układamy szparagi w formie i solimy.
  3. Chleb rozdrabniamy (można posiekać, można zetrzeć na tarce jeżeli jest mocno ususzony, można rozdrobnić w mikserze)
  4. W małym garneczku roztapiamy masło, dodajemy chleb i mieszamy.
  5. Posypujemy szparagi.
  6. Wkładamy do piekarnika na 180 stopni góra-dół na ok. 20 min (tutaj w zależności czy lubimy bardziej miękkie to wydłużamy czas, czy też preferujemy chrupanie to skracamy). Na koniec włączmy termoobieg na 200 stopni na jakieś 5 min, aby kruszonka zrobiła się chrupiąca.
Szparagi przed pieczeniem

U nas szparagi występowały z jajkiem sadzonym na miękko (wersja dla dzieci – żółtko ścięte) i pieczonymi młodymi ziemniaczkami. Niestety skórka była niewyjściowa, więc musiałam je obrać. Myślę, że idealnie sprawdzą się jako dodatek do ryby.

Smacznego!

Dajcie znać jak wyszło. Oznaczajcie mnie koniecznie #aonaznowugotuje!

__________
#aonaznowugotuje #aonaznowugotujeobiad #aonaznowugotujeszparagi #domowegotowanie #homecooked #szparagi #jajkosadzone #bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *